UŽIVATELSKÉ TIPY

Díky kvalitnímu provedení krku není potřeba se ničím mazat, kdo má však citlivou kůži, plave v moři nebo hodně zaklání hlavu, mazat by si krk měl. Nevhodná je vazelína, která rozkládá lepidlo na neopren. Nejlépe se osvědčil zahraniční Body Glide nebo podobné přímo k tomu určené výrobky.

Na oblékání si vyhraďte dostatek času a zásadně oblékejte oblek suchý, snažte se netahat za něj nehty. V případě potřeby využijte tenkých rukaviček, které se k obleku Blueseventy dodávají v balení. U oblékání nohavic pomohou ponožky, ale i bez nich to není problém. Nohavice vytáhněte v rozkroku co nejvýše, stejně tak poté rukávy. Ve vodě si pak krkem, rukávy i nohavicemi naberte prudkým pohybem vodu dovnitř. Teprve poté si neopren ideálně sedne. Případnou přebytečnou vodu pak můžete ještě znovu na břehu nohavicemi vytlačit ven.

Před závodem nebo tréninkem ještě důkladně usaďte tělo rukávy i nohavice tím, že ve vodě 2-3x proženete trochu vody od zápěstí k rameni a od kotníku k pasu. Neopren pak bude sedět jako “druhá kůže”

Po doplavání nejdříve rozepněte krk a pak pomocí popruhu rozepněte záda. V depu se pak během nasazování brýlí a přilby vyšlapte z nohavic do výše achilovky a na závěr oběma dlaněmi vyzujte paty. Nezapomeňte si tuto operaci v závodním tempu vyzkoušet po každém plaveckém tréninku absolvovaném v neoprenu.

Neopren po použití opláchněte čistou vodou a usušte na ramínku se širšími rameny v poloze “naruby” po uschnutí jej pak poskládejte dle instukcí v přiložené knížečce a uložte do síťovaného vaku, který je rovněž součástí balení. Nenechávejte oblek delší dobu na přímém slunci.

Pravidelně kontrolujte, zda se neobjevily nějaké trhlinky (obvykle vzniklé při zbrklém oblékání nebo v zápalu boje od soupeřů). Pak postačí dobře oblek usušit, nanést malou vrstvu lepidla (máme v nabídce) a po zhruba minutovém zavadnutí na dvě minuty pevně spoj stlačit. Fuguje to dokonale, dané místo už se Vám nikdy znovu nerozlepí

Na vnitřní části obleku je bílé místo určené k podpisu a kontaktu na majitele, což může pomoci při identifikaci obleku po závodů a odradit potenciální zloděje. Postačí silnější propiska nebo fix typu Sharpie.

Plavání v neoprenu je rychlejší, nicméně má svá drobná specifika a je proto vhodné v něm alespoň jednou týdně trénovat (mimo víkendové závody). Neopreny Blue Seventy snesou bez problémů i pravidelný trénink v bazénu.

OPRAVY OBLEKŮ:

Může se stát, že v zápalu boje se Vám podaří neopren někde natrhnout nebo zatrhnout. Malé dírky, zhruba do 3cm délky (zatržení od nehtu) lze snadno opravit svépomocí (lepidlo mám v nabídce). Větší opravy je možno zajistit  v rozumné ceně a rychlých termínech přímo ve Zlíně. Oblek je k opravě možno poslat i poštou. Více informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Nahoru